Properes formacions


Formació en: Nom del projecte  i territori Referent | contacte |

propera edició

Adreçat a:

logo fe 2

Sectors de formació

ajudant de cuina

Cambrer/a de pisos ( neteja hotelera )

Formació en empresa

Barcelona /Raval

MªJosé Fernández

mjfernandez@casaldelsinfants.org

abril 2018

Persones en edat laboral, especialment  joves de 18 a 30 anys

Incorpora

Sectors de formació

Ajudant de cambrer i cambrera

Punt formatiu

INCORPORA

“la Caixa

Barcelona

Alfons Monje Alegret

amonje@casaldelsinfants.org

abril 2018

Persones en edat laboral, prioritària-ment joves entre 18 i 30 anys
Logo Aula

Sectors de formació

Ajudant  de Cambrer i cambrera

Aula d’Hostaleria

Barcelona

Laura Caparros

lcaparros@casaldelsinfants.org

abril 2018

Joves de 16 a 30 anys en desavantatge  social a causa d’una manca de formació  i de recursos personals que dificulta  el seu accés al mercat laboral.

Sectors de formació

Dependent/a de forn i cafeteria

 

Ddones

Sant Adrià -La Mina

 

Sara Ruiz

sruiz@casaldelsinfants.org

Sempre obert

Dones de 16 a 35 anys

XAT

Orientar i formar a persones en edat laboral, principalment joves entre 16 i 30 anys per tal de definir  un projecte de vida socio-laboral i incrementar  la seva ocupabilitat

Xarxa d’accés al treball

Besòs -La Mina

Persones en edat laboral, prioritàriament joves de 16 a 30 anys i vinculades a projectes del Casal

Xarxa d’accés al treball

Barcelona /Raval

Natalia Guerrero

nguerrero@casaldelsinfants.org

Sempre obert

Xarxa d’accés al treball

Salt

Silvia Juan

sjuan@casaldelsinfants.org

Sempre obert

LOGO RUMB A LA FEINAItineraris individuals per a la inserció

Formació tècnica, practiques en empresa

Rumb a la feina

Badalona

Georgina Calaf

gcalaf@casaldelsinfants.org

Elena Hereu

ehereu@casaldelsinfants.org

Jordi Cruz

jcruz@casaldelsinfants.org

Sempre obert

Persones majors de 18 anys.
Incorpora

Augmentar  les oportunitats d’inserció laboral dels perfils atesos al Casal dels infants mitjançant la  implicació de les empreses

Xarxa d’empreses per la Inserció

Tots els territoris

Luigi Marzullo

lmarzullo@casaldelsinfants.org

Sempre obert

Persones en edat laboral,

Programa

INCORPORA

“la Caixa

Barcelona

descarga

Contribuir a la creació, implementació i gestió d’un mercat laboral reservat a persones en risc d’exclusió social a la ciutat de Barcelona

Programa LÀBORA

Barcelona

Mónica Espuny

espuny@casaldelsinfants.org

Sempre obert

Persones en edat laboral derivades dels Serveis socials

 learning-for-life

Sectors de formació

Reposadors/es de grans superfícies

 Learling for life

 Joves entre 16 i 30 anys

Incorpora

Sectors de formació

Facility Service

 

 

Punt formatiu

INCORPORA

“la Caixa

Barcelona

Meritxell del Horno

mdelhorno@casaldelsinfants.org

Selecció oberta

Abril 2018

Persones en edat laboral, prioritària-ment persones entre 18 i 40